משפחה בעתלית – אם + שתי בנות

מדובר בגרושה שנולדה בעתלית ומשפחת המוצא שלה מוכרת היטב בשירותי הרווחה על רקע קשיים רבים ומצוקות עמוקות. לאחר נישואיה, עברה האישה לגור בנתיבות עם בעלה המכור לאלכוהול וסבלה מאלימות קשה ביותר מצידו. באוגוסט 2003 אזרה כוח ובצעד אמיץ עזבה באמצע הריון שני את נתיבות, ועברה למקלט לנשים מוכות. לאחר שהייה קצרה במקלט, חזרה לעתלית עם תינוקת כשהיא בחודשים האחרונים להריונה השני. את כל רכושה הותירה בנתיבות והגיעה לעתלית מחוסרת כל. מאז שובה לעתלית, עברה תהליך גירושין ארוך ומייגע ועמלה רבות לשקם את חייה הרגשיים והחומריים, תוך התמודדות עם גידול שתי בנותיה ללא שום עזרה משמעותית. היא מתקיימת מהקצבאות של הביטוח הלאומי, מזונות והבטחת הכנסה ומתקשה להשתלב במעגל העבודה עקב הפסד ימי עבודה בכל פעם שהילדות חולות. לאחרונה שוב פוטרה מעבודה בגין אותה הסיבה. היא רכשה מקצוע כפדיקוריסטית, ולכאורה יכולה הייתה לעבוד מהבית בטיפול בלקוחות, אך בעתלית יש משפחה שלטת על התחום, ומי שמעז לפתוח עסק כזה, מסכן את עצמו ואת ילדיו. לכן אינה עוסקת במקצועה. בשל הלחץ הכלכלי היא מוצפת לעתים בתחושה של חוסר אונים וקריסה רגשית, שמלחיצה רגשית מאוד את הבנות. חרף חרדותיה היא מצליחה לשמור על בית מסודר ונקי, אך בבניין מגוריהן יש הרבה מריבות וצעקות בין שכנים ובתוך המשפחות, והיא מאוד חוששת על רקע האלימות שחוותה, לשלום בנותיה.

האב – אסיר משוחרר, מקיים קשר דליל עם הבנות חרף הפצרותיה של האם. הילדות רואות אותו פעם או פעמיים בשנה.
האם – אוהבת ומסורה לבנות, אך הבנות מתמודדות עם קשיים רגשיים ותפקודיים רבים על רקע החרדתיות של האם לבנותיה. grand online casino top 10 s

הבת הגדולה בכתה ג' – סובלת מהשמנת יתר, חרדות וכעסים רבים כלפי האם, מטופלת ביחידה לילד ולנוער, טיפול פרטני + הדרכת האם. תשלום למפגש שבועי 100 ₪ והמחלקה לשירותים חברתיים משלמת מתוכם 60 ₪. סך העלות לטיפול שנתי בילדה הוא 1760 ₪.
הבת הקטנה בגן חובה, בת חמש וחצי, מטופלת ביחידה לגיל הרך יחד עם אמה – טיפול דיאדי. תשלום למפגש שבועי הוא 80 ₪. המחלקה לשירותים חברתיים נותנת 40 ₪. עלות טיפול שנתי הוא 1760 ₪. סך הטיפול השנתי בשתי הבנות הוא 3520 ₪.
הטיפולים מאוד עוזרים לבנות ולאם, אך אין באפשרותה לממן אותם, ויש סכנה שתפרוש.
נתבקשנו לסייע בטיפולים ככל שנוכל, מתוך ידיעה שכל סיוע מאוד יקל. הוחלט לסייע במשך חצי שנה, בשלושה תשלומים של 640 ₪ פעם בחודשיים, לפי תחשיב של סך עלות שני הטיפולים יחדיו לחודש. עד כה נשלחו כבר שני תשלומים.
משך הזמן מהגשת הבקשה ב-21.7.09 ועד ליציאת הצ'ק הראשון ב-27.8.09 הוא 38 ימים.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


8 × = עשרים ארבע

חדשות אחרונות