סניף פתח תקוה

הדרישה לסיוע המגיעה מסניף פתח-תקווה גדלה בהתמדה, והסניף אינו מסוגל להיענות לחלק ניכר מהבקשות המגיעות לטיפול, מחוסר תקציב. יחד עם זאת, קצרה היריעה מלהכיל את הבקשות להם סייע הסניף מאז החל בפעילותו.
להלן מספר מקרים המייצגים את מגוון הבקשות בהם טיפל הסניף (כל השמות שונו כדי להגן על כבודם של הנזקקים):
 

תאור המקרה:
נילי, גרושה ואם ל-3 ילדים קטינים, עברה לפתח-תקווה מהדרום, לאחר שנפרדה מבעלה שהתעלל בה פיזית ומינית. נילי קיבלה סיוע מהמחלקה למניעת אלימות והצליחה לשקם את חייה ולטפל במסירות בילדיה, אולם אינה מסוגלת לעבוד עקב מגבלות רפואיות, ומתפקדת כאם במשרה מלאה לילדיה, הסובלים גם הם מבעיות רפואיות קשות (הבת הבכורה סובלת מאפילפסיה, בן אחד חולה אסטמה ומטופל במחלקת ריאות, הבן הצעיר סובל מבעיות במוטוריקה עדינה ומטופל במחלקה הנוירו-כירורגית של בי"ח שניידר). לקראת תחילת שנת הלימודים, נילי התקשתה לעמוד בתשלומים עבור ספרים ואביזרי לימוד ל-3 ילדיה.
הסיוע שהתקבל מהעמותה:
העמותה סייעה ב-2 תשלומים בסכום כולל של 500 ש"ח לפקודת חנות לספרי לימוד וצרכי כתיבה בעיר, לרכישת הצרכים הבסיסיים לתחילת שנת הלימודים עבור 3 ילדי המשפחה.
 

תאור המקרה:
משפחת עובד, זוג + 6 ילדים, שהגדול בהם בן 12. האב אינו עובד ומטופל על רקע בעיות נפשיות. האם, המטופלת ב-6 ילדיה הקטנים, אינה עובדת גם היא, סובלת מבעיות בריאותיות רבות ומדיכאונות. מצבה הכלכלי של המשפחה קשה ביותר, אולם למרות המצוקה הכלכלית הילדים מטופחים ומטופלים, מגיעים למסגרות הלימוד באופן סדיר ומתקדמים יפה בלימודיהם. הבת נזקקה למשקפי ראיה, שעלותם 780 ש"ח, והמשפחה התקשתה לשאת בהוצאה.
הסיוע שהתקבל מהעמותה:
העמותה סייעה בסכום של 300 ש"ח לפקודת רשת חנויות משקפיים מובילה בישראל, עימה יש לנו הסדר של הנחה בגובה שני-שלישים מהסכום (העמותה מממנת לנזקק סכום של 300 ש"ח ומשלמת תמורתו לספק 100 ש"ח בלבד).
 

תאור המקרה:
תמר, אם ל-5 ילדים – הצעיר בן שנתיים והבכור בן 11. תמר פרודה מבעלה, שהינו מובטל ואינו מסייע בכלכלת המשפחה. האם מתקשה בהטלת סמכות הורית, אולם מגלה אחריות ומעורבות בחיי ילדיה. הבן הבכור, דוד, מסרב ללכת לבית הספר ונעדר לעתים קרובות מהלימודים. הוא מטופל ע"י פסיכולוגית של קופת-חולים, ומצבו מעורר דאגה. הוא בעל טמפרמנט סוער עם רגישויות ועוצמות קיצוניות במיוחד, דימויו העצמי נמוך והוא נוטה להסתגרות והימנעות. מסקנות הטיפול הפסיכולוגי הן כי על האם לקבל הדרכה וטיפול בנושא סמכות הורית. היא נשלחה לטיפול במסגרת היחידה להדרכת הורים בבי"ח שניידר, אולם עלות הטיפול היא כ-1800 ש"ח ועקב מצבה הכלכלי הקשה תמר אינה יכולה לעמוד בתשלומים אלה.
הסיוע שהתקבל מהעמותה:
העמותה סייעה בחלק קטן מהתשלום החודשי לחודשיים הקרובים, אולם ללא תקציב נוסף לסניף יש להניח כי לא נוכל להמשיך ולסייע לאם.
 

תאור המקרה:
רות, רווקה בת 37, סובלת מאפילפסיה קשה ומטופלת במחלקה הנוירולוגית של בי"ח תל-השומר. רות אינה מסוגלת לעבוד, ומתקיימת מקצבת נכות. עד לאחרונה התגוררה עם אמה בדירת עמידר, אולם מאז מות האם לפני כשנה היא עומדת בפני פינוי מהדירה עקב אי-זכאות.  רות נזקקת לתרופות שעלותן כ-200 ש"ח לחודש, ואינה יכולה לממן את רכישתן.
הסיוע שהתקבל מהעמותה:
העמותה סייעה בסכום המאפשר מימון התרופות למשך חודשיים. לא ברור אם נוכל להמשיך ולסייע.
צור קשר

מרכזת הסניף:   נעמי קורל