סניף כפר יונה

אודות הסניף

הסניף הוקם בשנת 2003 ופועל בשיתוף פעולה טוב מאד עם לשכת הרווחה של כפר יונה.

הסניף מצטיין בפעילות מתנדבים ענפה ומציג מודל ייחודי בעמותה, של מעורבות ישירה בפעילות הרווחה בישוב, כולל השתתפות בשולחן עגול של הרשות והמתנדבים בישוב.

למרות שחסר תורם ייחודי לכפר יונה, היקף הסיוע בכל השנים היה גדול ומשמעותי גם בהשוואה לגורמי סיוע אחרים, ממשלתיים ומהמגזר השלישי.

פעלנו בתחומים הבאים: נערות במצוקה, עולים אתיופיים ומשפחות מצוקה ותיקות. כמו כן, חולקו 10 מחשבים במבצע שנערך בשיתוף עם חברת כא"ל לחלוקת מחשבים למשפחות נזקקות.

צור קשר
מרכזת הסניף: ורד צברי

פעילים

בכפר יונה מספר מתנדבים שפועלים מטעם העמותה:

  • אתי, מרכזת חינוך מיוחד בבית ספר, מגיעה לכפר יונה אחת לשבוע, לשבת עם ילד מתקשה. מעבר לכך, אתי אימצה ממש את המשפחה כולה, ומפנקת אותם עפ"י ראות עיניה. קשר מצוין והצלחה גדולה עם הילד והמשפחה. כיום אתי עוזרת לעוד ילדים. מגיעה לאחר צהרים בשבוע ויושבת עם שלושה ילדים. כל אחד בנפרד.
  • שמעון, עורך דין, נפגש במשך שנה, אחת לשבוע, עם קבוצת נערים יוצאי אתיופיה, לעזרה בשיעורי בית בכל מקצוע נדרש. הקבוצה מגיעה למפגשים, ונוצר קשר מצוין.
  • נילי ואורלי, הגיעו אחת לשבועיים למועדון העולים מאתיופיה. הן הביאו חומרים אותם הן רכשו מכספן, ועשו עבודות יצירה עם קבוצה של בין 20 ל-30 ילדים, כמספר הילדים שמגיעים באותו יום. הפעילות נמשכה כשנה.
  • יעל, הגיעה אחת לשבוע לפעילות בפרויקט "הפנים לקהילה". יעל לומדת ריפוי באמנות ועובדת עם הילדים בתחום. בהמשך לקשר עם יעל, הלומדת בבית ברל, הוחלט כי טובה, העובדת הסוציאלית, תנחה אותה וכן כי משנה הבאה יגיעו סטודנטיות נוספות, שבהנחייתה של טובה תעשינה את העבודה המעשית בכפר יונה. נפלא!!
  • חבצלת, הגיעה למשפחה קשת יום – הורים מתקשים בתפקוד וארבעה ילדיהם. חבצלת מלווה אותם בחיי היום יום, בהתארגנות במשפחה, וכו'. הליווי כבר נמשך כשנה.
  • יעל ורולי, הגיעו במשך כמה חודשים למרכז קשר ושם עזרו לקיום מפגשים הורה-ילד, רולי ממשיכה להגיע, אחת לשבוע, לגן ילדים בכפר יונה, לסייע לילדים בעלי קשיים. רולי גם משנעת, ברכבה הפרטי, ציוד שנתרם בכוכב יאיר ובצור יגאל ומעבירה אותו לנזקקים בכפר יונה.
  • דידי, הגיע במשך השנה למועדון "קפה בוקר" המיועד לנשים קשות יום, והעביר להן הרצאות בהעצמה אישית. הוא הביא להן מתנות קטנות, דאג להביא אנשי מקצוע שיעזרו לנשים במציאת עבודה ובהופעה לראיון עבודה וכן הביא אשת מחשבים שעזרה למספר נשים שביקשו ללמוד להשתמש במחשב. דידי גם תרם בכל חודש סכום של 500 ש"ח לטובת ארוחות צהרים לילדים בפרויקט "הפנים לקהילה".
  • דבורה, הגיעה מספר פעמים לפגישות עם טובה העובדת הסוציאלית, בניסיון להפעיל סדנא להורים וילדים. בינתיים הסדנה עוד לא קרמה עור וגידים, אבל דבורה לא מתייאשת.

ניתן ליצור קשר ולהתנדב בכל תחום בו נראה לכם שתוכלו לתרום. לדוגמא: מתן שעורים פרטיים, הדרכה במשפחות, חונכים לילדים, הפעלה במועדוני נוער ועוד. כל הצעה תתקבל בברכה ותישקל בכובד ראש ובשמחה.

תיאור הפעילות

פעילות העמותה בכפר יונה מתמקדת במספר ערוצים:

מועדון נוער ליוצאי אתיופיה
המועדון פועל כל השבוע. מדי ערב נמצאת שם מדריכה ונציגים מעמותת יוצאי אתיופיה.

מועדון לנשים – קפה בוקר
מועדון הנשים הופעל זמן-מה על ידי לשכת הרווחה בכפר יונה. העמותה סייעה בהשגת מתנדבים שיעבירו סדרת הרצאות לנשים. לדוגמה:
מדריכה מתנדבת העבירה סדנה קצרה וחד-פעמית בנושא חשיבה הכרתית.
מתנדבת ערכה סדנה לשזירת פרחים. הפרחים לסדנה הגיעו בין היתר באדיבותה של מיכל לייסט הפעילה בעמותה וכן ממתנדבים נוספים.
נערך טיול בוקר לנשים ביפו, בהדרכת מדריך מתנדב.
נערך סדר ט"ו בשבט.
ועוד.

לשמחתנו, רוב הנשים החלו לעבוד ומועדון קפה הבוקר נסגר.

חנות בגדים יד שנייה
נפתחה חנות בגדים יד שנייה, במקום שהוכשר למטרה זו ע"י המועצה. בשלב ראשון, החנות נפתחת אחת לשבוע. החנות מופעלת ע"י מתנדבות. נאספו בגדים רבים לפני פתיחת החנות. כ"כ הושגו מדפים ע"י העמותה, שגם דאגה להעבירם מכפר הנגיד לכפר יונה. המועצה ארגנה את החנות והחנות פתוחה בכל יום ראשון מ-1600 ועד 1900. החנות מופעלת ע"י מספר מתנדבות באופן שוטף. לעמותה אין עוד צורך בהתערבות. כשמזדמנים לחברי העמותה בגדים, או כל מה שנמכר בחנות, דואגים להעביר לחנות ולהעשיר את המצאי.

חלוקת חבילות לפסח
מדי שנה, כבר שנה רביעית, כשבועיים לפני פסח, מתבצעת חלוקה של חבילות מזון למשפחות נזקקות בכפר יונה, במשך שלושה ימים. החבילות נתרמות על-ידי תושבי כפר יונה, ואילו החלוקה נעשית על ידי נהגים המגויסים על ידי העמותה ובני נוער המגויסים מכפר יונה.